• pripravky-proti-vsiam

Názor odborníka

Môžete nám vysvetliť ako pôsobí odvšivovací prípravok?

Účinný prípravok voš zadusí. Obsahuje účinnú látku (kokosový olej), ktorý voš obalí a zablokuje dýchacie cesty. Povrch tela vší mäkne a tmel, ktorý drží hnidu na vlase sa rozpúšťa. Vši sa stanú oveľa krehkejšie a povrch tela sa rozštiepi. Hnidy sa odlepia od vlasu a vyplavia sa pri umývaní.

Aké sú vedľajšie účinky?

Vďaka tomu, že odvšivovací sprej neobsahuje žiadne neurotoxické látky, nedochádza k žiadnym vedľajším účinkom. Prípravok je vhodný pre celú rodinu, vrátane detí od 3 mesiacov a pre tehotné a dojčiace ženy. Na rozdiel od iných prípravkov, nevyvoláva žiadne alergické reakcie.

Aké sú výhody používania prírodných aktívnych látok?

Výhodou používania prírodných aktívnych látok s mechanickým účinkom je, že pôsobia len na ničenie vší a nie na osobu, ktorá je liečená. Neurotoxické látky, ktoré sa používali posledných 30 rokov sú rovnako toxické pre vši ako aj pre ľudí. Používanie neurotoxických látok na vši má za následok vznikajúcu rezistenciu. Za posledných 30 rokov sa vši vyvinuli rýchlejšie ako človek a stali sa odolné voči všetkým prípravkom, ktoré sú dostupné na trhu. Preto je lepšie používať prípravky, ktoré pôsobia machanicky a vši si voči nim nemôžu vytvoriť rezistenciu.

Prečo sú odvšivovacie prípravky považované za viac účinné ako šampóny?

Odvšivovací prípravok je účinnejší, lebo je aplikovaný priamo na vlasy a pokožku hlavy a nie je tak zriedený s vodou ako šampón. Preto sú účinné látky oveľa viac koncentrované. T.z., že si neumývame vlasy, ale aplikujeme na ne látky, ktoré sú jedovaté pre vši.

Môžete nám vysvetliť prečo niektoré prípravky nefungujú?

Momentálne dostupné prípravky ako napr. Malathion, sú neurotoxické insekticídy. Fungujú tak, že ničia nervový systém vší. Za posledných 30 rokov sa však vši vyvinuli neuveriteľne rýchlo. Čo znamená, že takéto látky nie sú viac účinné voči nervovému systému. Vši sú voči nim odolné. Na druhej strane, citlivosť ľudí na tieto jedovaté látky sa nezmenila.

Sú niektorí ľudia viacej ohrození všami ako ostatní?

To či niektorí ľudia ,,viac priťahujú,, vši ako iní, doteraz nebolo objasnené. Mohlo by sa zdať, že určité faktory ako feromóny a dĺžka vlasov priťahujú vši u jedného človeka viac ako u iného, ale to, ktoré feromóny to zapríčiňujú, sa musí ešte zistiť.

Akú radu by ste dali matke, ktorá sa stretne s týmto problémom vo svojej rodine?

Každá matka, ktorá sa stretne s týmto problémom vo svojej domácnosti by mala začať s tým, že skontroluje celú rodinu, aby zistila do akej miery sú členovia domácnosti infikovaní. Všetky infikované osoby v domácnosti by mali byť liečené vhodnými prípravkami. Tak isto by sa mala dezinfikovať celá Vaša domácnosť vrátane posteľného prádla, sedacích súprav a podláh vhodnými prípravkami na dezinfekciu. Dôkladne si prečítajte návod na použitie takýchto prípravkov a predovšetkým používajte prípravky, ktoré sú účinné nielen proti všiam, ale aj hnidám.

100% účinné prípravky

Paranit sprej na vši

Paranit sprej na vši a hnidy 100 ml + hrebeň a šampón 100 ml.

Paranit sprej neobsahuje chemické insekticídy, ale kvalitnú patentovanú prírodnú receptúru, takže naň nevzniká rezistencia.

objednať z lekárne

dvojaký účinok, vši a hnidy najskôr udusí a potom dehydruje. Účinkuje už za 15min, pokožku nedráždi.


LiQuido DUO FORTE

LiQuido DUO FORTE predstavuje dvojitý zásah proti všiam v podobe šampónu a séra na vlasy.

Pôsobí na voš troma mechanickými účinkami (2x dusenie, 1x likvidácia). Je založený na báze olejov a rastlinných silíc, je šetrný a dobre znášaný aj citlivou pokožkou, nedráždi ju, nie je parfumovaný a je vhodný aj pre malé deti alebo alergikov.

objednať z lekárne

Šampón LiQuido DUO FORTE obsahuje ako účinnú zložku špeciálny olej DIMETHICONE a zmes prírodných silíc. Tieto unikátne látky vytvára nepriaznivé podmienky pre prežívanie, rast a množenie vší.