• pripravky-proti-vsiam

Rady pre vaše deti

Čo robiť v prípade výskytu vší na škole?

Školy zvyčajne pošlú rodičom upozornenie o výskyte vší na škole. Avšak vaše deti môžu dostať vši aj inde ako v škole: v športových centrách, na ihrisku, v letnom tábore… takže buďte opatrní po celý rok.

Vši sa prenášajú priamym kontaktom medzi ľuďmi. Aby ste zabránili zamoreniu všami, odporúča sa pravidelne prezerať deťom vlasy a vyhýbať sa požičiavaniu si hrebeňov, čiapok, šálov a pod.

Pretože vši vedia dobre plávať, používajte na plavárni plavecké čiapky, aby ste sa tak vyhli zamoreniu všami.

Ak Vaše dieťa ešte nemalo vši ani hnidy

Hoci Vaše dieťa ešte nebolo nakazené, doporučujeme Vám prijať preventívne opatrenia. Je zbytočné, aby ste používali prípravky na ničenie vší u niekoho, kto ich nemá. Aby však Vaše dieťa nedostalo vši, mali by ste použiť repelentné prípravky. Aby Vaše dieťa bolo chránené pred všami použite v rámci ochrany repelentný prípravok. Napr. Parasidose Repelent bude Vaše dieťa chrániť až po dobu 48 hodín. Aby ste obnovili repeletný účinok opakujte aplikáciu po 48 hodinách.

Ak má Vaše dieťa vši

Všimli ste si, že si Vaše dieťa škriabe hlavu, dôkladne ste mu ju prezreli a objavili ste vši. Okamžite začnite liečbu a na odstránenie vší použite Parasidose odvšivovací sprej, ktorý je účinný na vši aj hnídy.

100% účinné prípravky

Paranit sprej na vši

Paranit sprej na vši a hnidy 100 ml + hrebeň a šampón 100 ml.

Paranit sprej neobsahuje chemické insekticídy, ale kvalitnú patentovanú prírodnú receptúru, takže naň nevzniká rezistencia.

objednať z lekárne

dvojaký účinok, vši a hnidy najskôr udusí a potom dehydruje. Účinkuje už za 15min, pokožku nedráždi.


LiQuido DUO FORTE

LiQuido DUO FORTE predstavuje dvojitý zásah proti všiam v podobe šampónu a séra na vlasy.

Pôsobí na voš troma mechanickými účinkami (2x dusenie, 1x likvidácia). Je založený na báze olejov a rastlinných silíc, je šetrný a dobre znášaný aj citlivou pokožkou, nedráždi ju, nie je parfumovaný a je vhodný aj pre malé deti alebo alergikov.

objednať z lekárne

Šampón LiQuido DUO FORTE obsahuje ako účinnú zložku špeciálny olej DIMETHICONE a zmes prírodných silíc. Tieto unikátne látky vytvára nepriaznivé podmienky pre prežívanie, rast a množenie vší.